Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Czas na książkę!

Czas na książkę!
Dnia 10 maja w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w filii w Wysocicach odbyło się spotkanie z uczniami klasy pierwszej i drugiej pod tytułem "Czas na Książkę".
Spotkanie rozpoczęło się prezentacją najgrubszej książki znajdującej się w bibliotece. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak duża i imponująca może być książka. Następnie przystąpiono do czytania wiersza "Książka" autorstwa Edwarda Szymańskiego. Wiersz ten stał się punktem wyjścia do rozmowy na temat znaczenia książek w życiu człowieka oraz do zastanowienia się, dlaczego czytanie jest tak ważne.
Uczniowie zgłębili temat, wyrażając swoje własne refleksje na temat tego, co dla nich oznacza czytanie i jakie korzyści przynosi.
Kolejnym punktem spotkania było omówienie słów utworzonych od słowa "książka". Dzieci wymieniały różne słowa, takie jak "księgowa", "książnica", "księgarnia" czy "księgozbiór", i dyskutowały na temat ich znaczenia oraz związków z książkami.
Na zakończenie spotkania zachęcono dzieci do aktywnego uczestnictwa w Tygodniu Bibliotek poprzez zapoznanie się z różnymi książkami dostępnymi w bibliotece oraz do regularnego czytania jako formy rozwijania wyobraźni, wiedzy i umiejętności językowych.
Spotkanie zakończyło się entuzjastycznym odbiorem ze strony uczniów, którzy wyrażali chęć dalszego poznawania świata książek oraz korzystania z zasobów biblioteki.
“Wydarzenie organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich”

 

Data dodania: 2024-05-20 09:08:59
Data edycji: 2024-05-20 09:19:58
Ilość wyświetleń: 22
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej