Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI
Reset
Reset

Projekt: ''Europa i ja''

Ogólnopolski projekt "Europa i Ja" - jego głównym celem jest przybliżenie wiedzy na temat krajów znajdujących się w Europie. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobywają nowe doświadczenia, rozwijają zainteresowania dotyczące Europy, promują swoją szkolną placówkę oraz nawiązują współpracę z innymi szkołami.Ogólnopolski Projekt edukacyjny „Europa i ja” prowadzony jest przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy (ul. Zamłynie 1, 24-120 Kazimierz Dolny). Koordynatorem projektu w placówce jest Pani Ilona Broniszewska. Klasa 2 na początku swojej przygody z projektem wybrała sobie jedno państwo europejskie- Łotwę. Projekt składa się z ośmiu zadań, po jednym na miesiąc. W każdym miesiącu do wykonania jest jedno zadanie. Dotyczą one m.in. odnalezienia wybranego państwa oraz stolicy na mapie, poznanie jego symboli narodowych, odnalezieniu w zasobach internetowych słuchowiska, filmu, bajki itp., które nawiązują do wybranego kraju, poznaniu języka i stworzenia słowniczka, utworzeniu prezentacji z miejscami, które warto zobaczyć, poznanie zwierząt żyjących oraz tradycyjnych potraw i zabaw dziecięcych, a w przypadający w kwietniu Międzynarodowy Dzień Tańca zapoznanie z charakterystyczną melodią lub tańcem.

Ogólnopolski program „Europa i Ja” został w tym roku szkolnym zakończony. Projekt organizowany jest przez Szkołę Podstawową w Bochotnicy i realizowany był w klasie II, zgodnie z regulaminem organizatora. Program miał na celu przybliżenie krajów Europejskich. Nauczycielka klasy II przygotowywała i przekazywała najważniejsze informacje, kulturę, historię i zwyczaje wybranego kraju. Poprzez udział w Projekcie uczestnicy zdobyli nowe doświadczenia, rozwijali zainteresowania dotyczące Europy, promowali swoją placówkę oraz nawiązali współpracę z innymi szkołami. Każde przeprowadzone zajęcia były fotografowane, a zdjęcia wysłane i publikowane na stronie organizatora. Krajem, który poznała klasa II była Łotwa. Projekt rozpoczęliśmy od poznania kraju, wskazywaliśmy na mapie i globusie położenie Państwa, poznaliśmy jego symbole narodowe. Wykonaliśmy mapę Łotwy i wysłuchaliśmy hymnu. Obejrzeliśmy film z tańcami ludowymi , które są chlubą tego kraju. Kolejnym etapem było słuchanie bajek łotewskich i tworzenie ilustracji do jednej z ich. Liczyliśmy do 10 w ich języku. Poznaliśmy rośliny i zwierzęta wybranego kraju oraz obejrzeliśmy film o miejscach, które warto zobaczyć na Łotwie. Stworzyliśmy obrazkowy słownik polsko – łotewski. Nauczyliśmy się prostych zwrotów. Następnie uczniowie poznali potrawy, które się je na Łotwie oraz wykonaliśmy deser, które je się zarówno w wybranym kraju jak i w Polsce. Był to kisiel z bitą śmietaną. Na koniec uczniowie nauczyli się zabawy w języku łotewskim "Panie Janie" . Uczestnicy projektu, nauczycielka i szkoła otrzymali dyplomy potwierdzający udział.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w projekcie, angażowały się w poznawanie wybranego kraju , wykonaliśmy wszystkie osiem zadań , była to nowa przygoda dla dzieciaków . Mamy nadzieję, że kiedyś w przyszłości nasi najmłodsi sami odwiedzą ten kraj i przekonają się jak wygląda wygląda rzeczywistość. A w przyszłym roku poznamy nowy kraj.

Data dodania: 2023-02-21 10:27:16
Data edycji: 2023-02-26 10:56:52
Ilość wyświetleń: 233
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej